3P+N+E Industrial Plug & Socket 5 Pins IP67 AC220-415V 16 And 32 Amp Docking Type
DONGGUAN BEDE MOLD AND PLASTIC FRODUCTS CO., LID
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : BEDE
Certification : RoHS CE
Place of Origin : China
MOQ : 30pcs
Price : negotiation
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 5000 kits per day
Delivery Time : within 3 days
Packaging Details : Plugs and sockets packed separately, 30pcs per carton
Color : Red
Phase : 3 Phases
Pins : 3P+N+E
Rated voltage : 220~415V
Rated current : 16A/32A
pins material : Brass pins
Contact Now
3P+N+E Industrial Plug & Socket IP67 AC220-415V 16 And 32 Amp Docking Type
Description of the industrial plug socket
1. Comform to IEC60309 standard
2. housing material is PP plastic, contact material is brass
3. Rated voltage :220~415V
4. Rated Current: 16Amp and 32 Amp optionale
5. 5pins, 3L+N+E, applicable to three-phase electricity, generally used as an extension cable to connect high-power equipment and power supply
Size and Color
The size of the product may have an error of 1~2mm, and the colour may differ from the actual product due to shooting conditions and monitor. They are for information purposes only, not quality assurance.
Product Tags:
copper industrial plug socket
waterproof industrial plug socket
5 pin industrial plug and socket
Quality 3P+N+E Industrial Plug & Socket 5 Pins IP67 AC220-415V 16 And 32 Amp Docking Type for sale
3P+N+E Industrial Plug & Socket 5 Pins IP67 AC220-415V 16 And 32 Amp Docking Type Images